Якщо Ви потрапили на ці сторінки, ми, безперечно, подружилися, і Вам кортить створити щось іще!
         Пропоную зробити наступне чарівництво – сплести одного мого приятеля-Метелика! Ці ніжні, крилаті істоти можуть вільно прилітати в Казкову країну й переносити на своїх крильцях у світ людей частинки мрій і добрих снів!
         Силою своєї чарівної фантазії ми створимо Метеликові барвисте вбрання, додамо дивні обриси, й, я впевнена, він обов'язково стане Вашим улюбленцем!

         Чарівникам-початківцям раджу начаклувати 2 пакетики (10 грамів) бісеру будь-якого улюбленого кольору, бісеринки інших трьох кольорів, які будуть відрізнятися від основного (наприклад, 20 – синього, 6 – рожевого й 6 – бузкового), 5 шматочків мідного дроту довжиною 70 см кожний. Нам також знадобляться три бусини різного розміру й форми: для голови нашої нової подруги (середня за розміром бусина має бути неповторної краси!), грудки (бусина трохи більша, але не менш симпатична!) і черевця (витягнута, немов крапелька, бусина!).
         А якщо Ви зважитеся створити візерунок на крильцях, тоді доведеться відшукати ще й кілька бусинок-крихіток інших кольорів.

         Оживати наш Метелик почне із крил.

 

Крила


         Нашого найпершого Метелика ми створимо разом. А якщо казковий настрій захопить Вас повністю, то можете не тільки слухати поради феї, але й попутно фантазувати. Особливо це необхідно при створенні крил нашого казкового творіння, адже бісеринки, які ми станемо нанизувати на дріт, можуть бути будь-яких кольорів і утворювати всілякі візерунки.
         У невеликих метеликів крильця округлі, маленькі й дуже подібні. У метеликів-королев крила вигадливої форми, з незвичайним забарвленням й дивовижним візерунком. Якщо Ви хочете сплести метелика «як живого!», то можна піддивитися форму крил у природі в живих красенів-метеликів або скористатися картинками.
         У нашого Метелика обов'язково мають з'явитися два великих крила й два маленьких, щоб навіть живі метелики й квіточки приймали його за справжнього.
         У мого приятеля-Метелика, якого ми будемо створювати, у цей день тижня колір крил завжди ніжно-блакитний, немов небо, тому й мій друг – маленький Чарівник – на наших сторінках буде плести саме таким кольором.


         Великі крила

         Готові почати? Тоді беремо перший шматочок дроту такої ж довжини, який ми брали на нашому першому уроці – 70 см, і нанизуємо на нього 3 бісеринки. --> 1
        

                1
 

  2  


 

   3   
 

 

  4   

 5

                 6

 


 

         А тепер давайте згадаємо, як ми плели початок квіткової пелюстки!
Одна із крайніх бісеринок стає верхівкою крильця, дві інші – утворюють бісерну петельку --> 2 й затягуються.
         От так! --> 3
         Тепер на будь-який вільний кінчик дроту нанизуємо 4 бісеринки. --> 4
         Далі нам треба буде закликати в помічники Ваші майстерність і кмітливість! Затягуючи ряд, ми повинні будемо змістити всі чотири бісеринки вправо так, щоб з лівого боку крила у Вас виходила вигнута красивою дугою лінія, а з правого боку – маленька сходинка з бісеру! --> 5
         Зробити це зовсім не важко! Залишіть ряд трохи недотягнутим і примніть пальчиком незайнятий бісером шматочок дроту так, щоб він розширив крило метелика сходинкою праворуч! --> 6   Виявіть спритність і кмітливість – якості, які нам будуть у пригоді й надалі! Раджу обзавестися ними у великих кількостях! І не забувайте поглядати на фотографії!
         Отже, в нас уже готові три перших ряди. Тепер ми будемо нанизувати й затягувати бісеринки наступних рядів так, як ми робили це в попередньому. Подивіться на картинку – яким має бути крильце! --> 13
         Ліворуч воно утворюється плавно вигнутим, а праворуч наші сходинки перетворюються в маленьку веселу драбинку.

        7                 


 8   

 9    

 

    10

 

      11     

 

У четвертому ряді ми нанизуємо й затягуємо (зі зсувом!) 6 бісеринок, у п'ятому – 8, у шостому – 10, а в сьомому – 12.
         --> 7 --> 10
        
         У восьмому ряді ми нанизуємо знову 12 бісеринок, але затягуємо ряд без зсуву, щоб він розташовувався рівно під попереднім. -->11
        
         У нас вийшла верхня половина великого крильця.
         Тепер ширина нашого крильця піде на зменшення. Та ж сама весела драбинка побіжить із правого боку крила, але вже в інший бік, ліворуч. Кількість бісеринок у кожному наступному ряді буде скорочуватися.
         Таким чином, дев'ятий ряд зменшиться, і ми нанизуємо й затягнемо зі зсувом (тепер уже в інший бік, вліво) 11 бісеринок, у десятому ряді зі зсувом – 9, в одинадцятому – 7, у дванадцятому – 5 , у тринадцятому – 3, і, нарешті, в останньому, чотирнадцятому ряді – 1 бісеринку, яку треба буде розмістити по центру нашого передостаннього рядка. Звірте створене крильце з фотографіями! --> 12 --> 13
         От перше крило й готове! Друге велике крило створюється так само на новому дротику. Але до того моменту, як ми почнемо збирати наш витвір воєдино з розрізнених деталей, дротові хвостики в жодному разі не можна обрізати! Трохи пізніше стане зрозуміло, навіщо вони.


    12


  13          
    

 1
                       інші сторінки... 2  3  4  5  6  7


Квіточка Бабка Дерево Конячка Балерина Вишеньки Будиночок на скелі Тюльпани Змія Зайка Лялечка Храм-Палац

  Cкульптура з бісеру

ПОРАДИ ПРА-ПРА-ПРА-ФЕЄЧКИ


ДОДОМУ